• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

W ostatnim czasie wiele mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, głównie w sporych skupiskach miejskich. Takie wiadomości są bardzo niepokojące. Ci z nas, którzy nawet odrobinę myślą przyszłościowo są zmuszeni potwierdzić, że taki fakt nie może być pomijany. Gdyby każdy rozważył w jaki sposób może sam przysłużyć się do zredukowania tworzenia zanieczyszczeń, to problem w znacznej mierze zostałby wyeliminowany. Co należałoby wziąć pod lupę? Pomyślmy czym ogrzewamy nasze domy?

Koks to zdecydowanie niebezpieczny opał. Czym można go zamienić? Słyszałeś o zaskakujących właściwościach brykietu oraz pelletu? Brykiet a także pellet wytwarzany jest z trocin drzewnych. Poddany przetworzeniu idealnie przydaje się do palenia w kominku lub celowo zmodyfikowanym kotle na pellet. Do wytworzenia tego materiału nie likwiduje się dodatkowych okolic lasu, jedynie posługuje się obrzynki. W takiej sytuacji nie naruszamy środowiska! Materiały te cechuje duża wartość opałowa oraz niska zawartość popiołu. Pomijając to brykiet i pellet jest niesamowicie czystym i komfortowym paliwem.

W sklepach internetowych można dostać pellet i brykiet zrobiony z różnorakich gatunków drewna. Najbardziej skuteczny jest opał wykonany z trocin drzewa dębowego.

Podsumowując wyżej wymienione przypadki koniecznie trzeba przypominać sobie o ochronie środowiska. Wtedy zawsze dopasujemy materiał opałowy do obecnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.